Slik skaper du merverdi med droner
Verdien av dronedata er mer enn bilder og film – du må sette dem i kontekst. Når du i tillegg legger til andre data og analyser på toppen av dette, skaper du verdi av informasjonen du samler inn.
Droner brukes allerede, på tvers av mange bransjer. Målet er vanligvis det samme; innsamling og behandling av data i én eller annen form.
I Geodata ønsker vi å bidra til å legge til rette for at datamaterialet du samler inn skal skape mest mulig verdi og at du kan se dine data i sammenheng sammen med annen informasjon som er viktig for deg.
Ved hjelp av droner kan vi oppdaterte data i nær sagt sanntid, og mulighetene for dette øker hver dag. Teknologien hjelper oss med å automatisere og analysere data, og gir oss enorme muligheter for å effektivisere arbeidsprosessene våre,
Ønsker du å dykke videre ned i dette teamet og lære mer, kan se du webinaret under. Her fokuserer vi på tre områder der vi mener droner og dronedata er gode verktøy:
- Beredskap
- Bygg og anlegg
- Kartlegging
I webinaret møter du Astrid Hvattum og Tore Jensen fra Geodata. De gir deg innsikt i hvordan du kan bruke droner og hvordan teknologien kan brukes. I tillegg deltar Stian Heid, som er sertifisert dronepilot i Asplan Viak. Han viser praktiske eksempler på hvordan droner brukes ute i bransjen.
<iframe width="1152" height="673" src="
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Ta kontakt
Ønsker du mer informasjon, pris, demo eller bare en uforpliktende kaffeprat? Ta kontakt!

Ståle Klommestein
Kunderådgiver
For teknisk support, gå til våre supportsider.