Fri bruk av ArcGIS for studenter

Som student har du gjennom en fribruksavtale tilgang til 1-årige studentlisenser av ArcGIS for desktop. Avtalen gir også tilgang til noen produkter fra Geodata. Dette kan variere litt fra avtale til avtale.

Avtalen inneholder:

  • ArcGIS Online - Du har tilgang til et ArcGIS Online abonnement
  • Data og kart fra Geodata Online - Eiendomsdata, demografidata, risikotata, bakgrunnskart og andre tjenester som vil berike en løsning.
  • SOSI-Shape, GeoAreal, Norske tilpasninger for ArcGIS desktop
  • Gratis tilgang til kurs fra Esri
  • Gratis deltagelse på kurs for lærere
  • X-antall dager med konsulentbistand fra Geodata (varierer fra avtale til avtale). Disse dagene kan brukes til enten oppsett av servere, kursdager ved universitetet eller workshops.
  • Fribruksavtalen gir ditt lærested gratis deltagelse på Esris brukerkonferanse i San Diego. Antall passer er avhengig av størrelsen på avtalen.


Universiteter og høgskoler med fribruksavtale

Oversikt med kontaktperson:

Universitetet i Bergen - Trond Gravvold Trond.gravvold@it.uib.no

Universitetet i Oslo - Roger O. Nordbyr.o.nordby@usit.uio.no

NTNU - Aso Amedyan Aso.amedyan@ntnu.no

Norges Arktiske Universitet - Torstein Masterbakk Uit-lisens@support.uit.no

Universitetet i Stavanger - Theodor Ivesdal theo@ux.uis.no

Norges miljø- og biovitenskapelige universitet - Håvard Tveite Havard.tveite@nmbu.no

Universitetsstudiene på Svalbard-  Kjell-Ivar Haugnes kjellh@unis.nosupport@unis.no

Nord Universitet i Steinkjer - Torgrim Sund torgrim.sund@nord.no

Høgskolen Vestlandet - Denise Christina Ruther denise.christina.ruther@hvl.no

Høgskolen i Oslo og Akershus - Eldar Juliebø eldar.juliebo@hioa.no

Høgskolen i Hedmark - Barbara Zimmermann barbara.zimmermann@hihm.no

NTNU i Gjøvik - Sverre Stikbakke sverre.stikbakke@hig.no

Høgskolen i Bergen - Arve Leiknes ale@hib.no

Høgskolen i Sørøst-Norge - Arne Hjeltnes Arne.Hjeltnes@hit.no

Arkitektur og Designhøgskolen i Oslo - Frode Gether-Rønning  Frode.gether-ronning@adm.aho.no


Har du spørsmål om fribruksavtalen? Ta kontakt med Siril!

Siril Hafstad

Siril Hafstad
Kundeansvarlig

For teknisk support, gå til våre supportsider.