Kursledere


Kurset er delt i to: første halvdag jobber vi med Survey123 for skjemabasert datainnsamling, og andre halvdag med Field Maps for kartbasert registrering, navigasjon og oppgaver i felt. Kurset passer godt for GIS-fagfolk, feltpersonell og alle som ønsker å standardisere og effektivisere innsamling av data med ArcGIS.
- Sette opp strukturert datainnsamling med validering og god datakvalitet
- Konfigurere kart og skjema for effektiv registrering i felt
- Dele, teste og ta løsningene i bruk på mobil og nettbrett (inkl. offline der det er relevant)
Målgruppe
Alle
Forkunnskaper
Ingen
Praktisk informasjon
Kurset holdes i Geodatas lokaler i Grev Wedels Plass 9 i Oslo, og den gode lunsjen vår er inkludert.
Du får tildelt nødvendig programvare og lisenser for gjennomføring av kurset, samt tilgang til egen kursmaskin i vårt kursrom.
Vilkår
Avmelding av kurset må skje senest 10 arbeidsdager før kursstart, avmeldinger etter dette vil medføre faktura. Ved lav deltagelse kan kurset bli avlyst, men en eventuell avlysning kommer senest 5 arbeidsdager før kursstart.

Meld deg på kurset
Kom i gang med feltappene Survey123 og Field Maps
Last inn siden på nytt
Vennligst prøv igjen.