Fremtid
Vår målsetning er å forbli Norges mest kompetente miljø for Geografiske Informasjonssystemer (GIS). I løpet av 2005 har GIS i enda større grad blitt et verktøy for beslutningsstøtte og virksomhetsstyring. Det visuelle grensesnittet gir en analysemulighet som en rekke av våre kunder har fått øynene opp for.
Innovativ samarbeidspartner
Vi skal videreføre vår rolle som en innovativ samarbeidspartner som kan vise hvilke nye bruksområder og muligheter verktøyene gir. GIS er det IT-området som har høyest vekst på global basis. Sammen med ledende IT-partnere er vi i Geodata godt rustet til å møte den forventede veksten.
Integrasjon
Vi vil i løpet av de nærmeste årene se at flere av Norges største bedrifter integrerer GIS med øvrige virksomhetskritiske løsninger som ERP, CRM og portal. Lyse Energi er en foregangsbedrift med sin integrasjon av GEONIS mot SAP og Siebel. Dette har effektivisert og automatisert en rekke av konsernets prosesser, og styrket deres kundeservice.
Sikrer god beredskap
Beredskap og bistand ved kriser forblir et viktig område for Geodata. De foregående årene viser med sine mange utfordringer behovet for profesjonelle løsninger som ivaretar tryggheten i vårt velferdssamfunn. Globalisering med økende reisevirksomhet fører med seg nye utfordringer for spredning av nye sykdommer. Vi lever i et transparent samfunn og ønsket om riktig og tilgjengelig informasjon er stort. Geodata er i en god posisjon til å levere systemer som vil bidra til at norske myndigheter kan sikre god beredskap.